O muži a jeho mužské síle

Už jako malá jsem měla ráda detektivky. Jako dospělá pracuji s lidmi a na malou chvíli vstupuji do jejich příběhů jako detektiv-ka.

Moje práce je vlastně taková špionážní a detektivní. Hledám a objevuji programy, které člověku vyvolávají stresy, brání mu být šťastný, zdravý a žijící v hojnosti a ve své síle s využitím darů, se kterými se narodil.

To, co mě přimělo napsat tento příspěvek, je setkání s jedním mužem v rámci terapie.

Tento muž ušel už hodně velký kus cesty na cestě k sobě. Jak sám říká: “Dnes už žiji víceméně spokojený život – v partnerství, na pracovním poli, ale stále cítím, že je tady nějaké ALE, co mě brzdí žít tak nějak naplno. Už dlouho na toto ALE nemůžu přijít.”

A tak jsme začali pracovat a pátrat. To je vždy taková radost – především u klienta, když najdeme ten program, tu kostičku, která je hodně vespod celé té věže z kostek a díky ní může celá ta věž spadnout a program se zbortit. Přijde velká úleva, která je cítit i po těle – jako byste si sundali těžký batoh ze zad.

Pak je možné starý program nahradit novým nebo nově vytvořený prostor nechat volný a svobodný.

V rámci pátrání nás to přivedlo do jeho nějakých “nácti” let a toho, jak dokázal v tomto věku prožívat a vnímat svou mužskou sílu. Našli jsme úplně banální situaci, která nebyla na první pohled nijak zajímavá. A přesto v tomto muži spustila velmi silný proces.

Bylo to v obchodě, v pekárně. Kupoval si housky.

A  jedna jediná věta krásné paní prodavačky, která by normálně zůstala bez povšimnutí, způsobila, že si muž pouzavřel prožívání své mužské síly na míru, kterou vyhodnotil, že je bezpečná pro něj i pro okolí.

Pracovali jsme s touto situací. Nechali jsme ji vyčistit, opravit. Přišlo pochopení a úleva.

Ponořen do rozpomínání v mládí a naladění sám na sebe, jak to běžně v denním životě bohužel úplně neděláme, přišla další jednoduchá otázka: “A co vaše mužská síla dnes? Jak ji používáte?

A otevřelo se další kolo vzpomínek, čištění a uvědomění a úlevy.

To bylo to ono! Ta slova: “Mužská síla dnes.”

Svůj podíl má i “správné” načasování slov. Určitě tato slova slyšel mockrát. Ale v naladění, ve kterém byl, vyvolala doslova explozi.

Pramen celého trápení jsme našli v dětství.

Bál se své síly, později té mužské. Věděl, že je silná. Od dětství byl tak trochu jiný a od dětství ho učili, že je dobré se držet zpátky, moc se neprojevovat a hodně se kontrolovat. Co kdyby náhodou vyčníval.

Ukázalo se, že maminka tak nějak podovědomě cítila, že se jí narorodil neobyčejný syn. Silný. A podvědomě se také bála, aby stačila na jeho výchovu, bála se jeho prudčích projevů, jeho nároků, myšlenkových, pro ni složitých pochodů, tak syna krotila dříve, než by se mohl naplno projevit.

Vytvořil si ve své mysli kolem sebe úplnou klec jako ochranu, kdyby se mu energie náhodou rozjela a začala být mimo kontrolu, aby ho zastavila. A tak se zastavoval ve svém životě často, i když v hloubi duše cítil, že by chtěl více plout, tvořit, expandovat a čerpat ze síly, kterou má.

Tento muž je už hodně vědomý a zpracoval si mnoho svých témat a trápení. Veden svou duší cítil, že chce být blíže ke své síle, že chce dojít ke svému zdroji, čerpat z něj, být s ním ve vědomém kontaktu a naplno v něm žít.

Když se během terapie najde takový silný limitující program, je to jako když rozlousknete ořech. A snad je to i slyšet.

Našli jsme to místo, ten program, to omezení, tu klec.

Je krásné pozorovat, jak se člověku při takovém uvědomění změní i rysy v obličeji. Tomuto muži oči jakoby povystoupily a zvětšily se. Už nebyly tak zasunuté a vyčkávající. Proměnily se i jeho rysy v obličeji. Zjemněly tak, že i pro mužskou tvář to bylo vítané. Rtům se vrátil úsměv.

Je štěstí být a prožívat ve své síle. 

“Deset let jsem na to čekal a někde uvnitř sebe věděl, že to tam je, že se k tomu dostanu!”

Těch 10 let vnitřní práce tohoto muže, hledání a získávání zkušeností nebylo vůbec marných. Všechny jeho kroky vedly k tomuto místu, k tomuto osvobození. A určitě bude pokračovat v objevování dále. Bez všech těch prožitků na desetileté cestě by to zřejmě nebylo úplné.

Proměnu, kterou prožil tento muž, považuji za projevený ZÁKON MILOSTÍ o tom, že zázraky jsou možné. Kdykoli. V okamžiku. Když jsme připraveni. Když si také dáme sami sobě vnitřní svolení, že to už doopravdy chceme pustit, že už tu změnu doopravdy chceme.

Dnešní doba je úžasná v tom, že nám lidem byly dány nástroje k tomu, že můžeme měnit a proměňovat své životy. Vždy to tak nebylo. Ještě před takovými dvaceti patnácti lety to nešlo. Řada věcí v životech byla dána. Říkalo se tomu osud. Už to tak není. Jakoby se teď otevřela velká brána možností a příležitostí. Jako lidé a pozemšťané jsme nesmírně podporováni. Považuji toto za dar z nebes. A kdo se chce osvobodit, má příležitost a šanci. Je nám dána podpora měnit a přepisovat své životy. Je jen na nás, zda do takových proměn a do takové vnitřní práce budeme chodit. I toto je naše svobodná volba.

Je to součást tvoření života tady na Zemi, na cestě za uzdravením naší Planety. Svět kolem nás se dá měnit jen tak, že začneme měnit sebe.

Svůj život tvoříme každým dnem, každou minutou, každou svou myšlenkou. Svoje Nebe na Zemi můžeme mít už teď. Není na co čekat…

Miluji svou práci, je krásné být svědkem a pozorovatelem takových proměn.

Život si však tvoříme každý sám.

S láskou ke všem a ke všemu, co v mém životě je…

Andrea Viola

Andrea Viola Sluková
Jsem léčitelkou duší. Mým posláním je probouzet v druhých lidech lásku a zdroje ke zdraví, štěstí a hojnosti ♥♥♥ Láska je nejmocnější energií na Zemi i ve Vesmíru. Každý den se mohou dít zázraky. Svůj život tvoříme každou myšlenkou, každým okamžikem. Můj příběh si můžete přečíst zde>>